Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kazimierz Dolny: Turyści nie wjadą do centrum i nie zaparkują. Mieszkańcy się skarżyli

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 grudnia 2016 r. o 09:15 Powrót do artykułu
Co druga posesja na lubelskiej to kwatery prywatne więc bedzie po staremu czyli wszysto pozastawiane!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kiedy doba parkingu w Kazimierzu kosztuje 10 zł? 10 zł trzeba zapłacić na dzień dobry. Kiedyś zajechałem na ten duży parking przed Orlenem na godzinę przed zamknięciem i gość kazał mi płacić dychę! Nie chciał słyszeć że to już dzień ma się ku końcowi i że za pół godziny wracam. Pokażemy wam fucka i tyle będziecie mieli z turystów! Zróbcie jeszcze miasteczko holenderskie od Bochotnicy jak w Puławach to będziecie mogli zacząć zamykać pensjonaty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
30 lat temu raczej nie było tyle aut. Dziś niestety wielu jest zbyt wygodnych aby zaparkować trochę dalej od rynku bo im dupa ciąży. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze. Chętnie przyjadę do Kazimierza podziwiać czar tego miasteczka a nie niekończące się sznury samochodów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sandomierz zaprasza!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Od kiedy doba parkingu w Kazimierzu kosztuje 10 zł? 10 zł trzeba zapłacić na dzień dobry. Kiedyś zajechałem na ten duży parking przed Orlenem na godzinę przed zamknięciem i gość kazał mi płacić dychę! Nie chciał słyszeć że to już dzień ma się ku końcowi i że za pół godziny wracam. Pokażemy wam fucka i tyle będziecie mieli z turystów! Zróbcie jeszcze miasteczko holenderskie od Bochotnicy jak w Puławach to będziecie mogli zacząć zamykać pensjonaty.
warszafka i tak sie przywlecze,muszą pózniej sie polansować przed swoimi,że ,,słuchaj bylismy w zajebistym miasteczku"...itp itd. ja tam parkowałem koło Spichlerza i nigdy nie miałem problemu z tym żeby sie walnąc z kopytka te pare km.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba sobie żartujecie. Podzamcze? Nadwiślańska? A co z Krakowską, na której jest zakaz parkowania, a pomimo tego po przeciwnej stronie chodnika od poczatku ulicy do jej połowy w sezonie stoi sznur aut? Wyjazd/wjazd zajmuje wieki, bo nikt nie chce ustąpić. W znacznej większości są to samochody o obcych rejestracjach, a jak już któryś z naszych policjantów tam się pokwapi, to i miejscowym też się dostaje. Krakowska dla tylko dla mieszkańców!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Banaszek możesz pan zacząć odliczanie ilu turystów zmieni kierunek zwiedzania a mieszkańcy niech zajmą kolejkę w pośredniaku...!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł oryginalny, ale obawiam się, że skutki będą odmienne od zamierzonych. Od przyjazdów do Kazimierza odstrasza minie problem z parkowaniem, a teraz sytuacja jeszcze się pogorszy. Może zamiast stawiać kolejne zakazy i ograniczenia zbudować porządne parkingi w rozsądnej odległości od rynku. Obecne podwórkowe parkingi to chyba nie to czego oczekuje współczesny turysta. A może władcy Kazimierza przeproszą się z pomysłem roweru miejskiego w Puławach. Wtedy turysta ma możliwość zostawienia samochodu na normalnym parkingu i dojechać do Kazimierza rowerem podziwiając widoku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł! Jeśli turysta przyjeżdża do Kazimierza to chyba po to żeby spacerować i cieszyć się pięknym rynkiem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałoby to sens, gdyby istniała możliwość wygodnego dojazdu do Kazimierza i powrotu stamtąd komunikacją publiczną. A tymczasem jak to dzisiaj wygląda? Kolej do Kazimierza nie dociera, puławski PKS został zarżnięty, a prywatne busy jeżdżą rzadko i nie zawsze zgodnie z rozkładem jazdy. Komunikacja miejska z Puław? Wolne żarty - proszę sprawdzić ile jest takich kursów w soboty - niedziele? Jeżeli nie będę mógł do tego miasteczka wjechać autem, to na weekend faktycznie wybiorę Nałęczów, a może nawet Zwierzyniec?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj straci Kazimierz, straci... Gratuluję pomysłu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w tym roku dwa razy nie udało mi się zaparkować w ogóle w Kazimierzu łacznie z parkingami płatnymi. Po godzinie jeżdzenia pojechałam do Lublina i Nałęczowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie jest kraj (czytaj miasto) dla starych ludzi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok, można zamknąć miasto dla samochodów, ale tak powinny pojawić się jakieś alternatywy. Wymieniono tu klika: rozsądne duże parkingi na obrzeżach, rower miejski z Puław, lepsza komunikacja miejska z Puław. Wszystkie bardzo rozsądne i nieskomplikowane w realizacji niestety wymagają nakładów wydatków że strony gminy. Jak widać niestety włodarze miasta idą po najmniejszej linii oporu i zainwestować w turystów nie chcą. Oj chyba bez skończyły się czasy kiedy dawało się w ten sposób postępować. Zgadzam się z przedmówcami i myślę, że turyści wybiorą inne kierunki ... chyba, że jednak władze się o pamiętają i zainwestują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W końcu dobre posunięcie. Kazimierz i tak już jest zajeżdżony przez turystów. Jak ktoś ma ochotę odwiedzić miasteczko może zostawić samochód na parkingach na obrzeżach i się przespacerować. Komunikacja miejska też jest do dyspozycji. W końcu przyjeżdżacie tu rekreacyjnie - odpocząć i cieszyć sie urokami miasteczka, czyż nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Posunięcie dobre, parkingi są, prawie, komunikacja też jest, prawie. Piszę prawie, bo jakość tych parkingów (wysokie ceny i marna obsluga) i częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej pozostawia wiele do życzenia. Autobusy są całkiem rozsądne, ale liczba kursów z tego co wiem zależy od gminy Kazimierz, a konkretnie od tego za ile kursów zapłacą puławskiemu MZK. Może da się wysyłać trochę kasy na więcej kursów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamknijcie to miasteczko a najlepiej zaorajcie i będzie po sprawie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie mozna porównać natężenia ruchu 30 lat temu i obecnie. więc to,  co nie przeszkadzało wtedy z pewnością może przeszkadzać dziś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kupując kebaba zapraszasz do domu araba !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...